Technics Grand Class SL-1200GAE

Już w sprzedaży – limitowana wersja gramofonu Technics Grand Class SL-1200GAE

Wydana z okazji 50-lecia firmy Technics, limitowana edycja gramofonu SL-1200GAE w końcu pojawiła się w sprzedaży. Zapowiadane od dawna wydarzenie stało się faktem!

Niemieckie zakłady Technicsa poinformowały, że  Grand Class SL-1200GAE jest już dostępny w sprzedaży. Za sztukę trzeba będzie zapłacić jednak ponad 15 tys. zł (na rynku brytyjskim przewidywana cena to £2,799). By to cudeńko trafiło w Twoje ręce oprócz sporych oszczędności potrzebne Ci będzie szybkie i zdecydowane działanie. Z liczącej 1200 sztuk serii do sprzedania pozostaje tylko 900 sztuk. W kwietniu pierwszych 300 gramofonów, które pojawiły się na rynku japońskim sprzedało się na pniu. Rozeszły się w niespełna 30 minut! Jeśli masz więc zamiar startować w wyścigu po ten wyjątkowy model, musisz działać naprawdę szybko. 

Każdy model w ramach limitowanej serii posiada numer umieszczony na tabliczce znamionowej. Odliczanie rozpoczęte. Tutaj znajdziesz namiary na niemieckich i austriackich sprzedawców.

Technics Grand Class SL-1200GAE

Grand Class SL-1200GAE i Grand Class SL-1200G to najnowsze wersje kultowego modelu Technicsa SL-1200 z napędem bezpośrednim. Bezrdzeniowy silnik Direct Drive Technics oparto na całkowicie nowej konstrukcji, która charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym oraz znaczącą redukcją drgań podczas obrotu. Potencjalne drobne drgania silnika są usuwane przez bardzo precyzyjne czujniki ustawienia położenia kątowego, kierowane przez układ sterowany mikroprocesorem. Trójwarstwowy talerz o wysokiej sztywności pozwala tłumić drgania oraz zapewnia płynne i stabilne obroty.

Jak zapowiada producent – gramofony te zaprojektowano dla audiofilów, którzy chcą na nowo odkryć ciepły, analogowy, znakomicie szczegółowy dźwięk płyt winylowych. Dokładną specyfikację gramofonu oraz opis nowych rozwiązań znajdziecie na stronie Technicsa.

Technics potwierdził jednocześnie, że standardowa, nielimitowana edycja gramofonu SL-1200G będzie dostępna jesienią tego roku.

Technics Grand Class SL-1200GAE

Zapraszamy do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 • staryfan
  staryfan 18 czerwca 2016, 11:26

  cena ceną ale nie da się ukryć że jest piękny ten technics

 • ELEKTRIS
  ELEKTRIS 17 czerwca 2016, 23:30

  Technics dostępny jest oczywiście również w Polsce. Niestety zgodnie z obawami autora, wszystkie limitowane egzemplarze przeznaczone na nasz rynek, podobnie jak w pozostałych krajach, zostały już wyprzedane. W październiku rozpocznie się sprzedaż standardowej wersji. Przy aktualnym zainteresowaniu również nie będzie to sprzęt dostępny „od ręki”. Pierwsza jesienna partia właściwe już znalazła nabywców.

 • Klaudiusz
  Klaudiusz 17 czerwca 2016, 10:58

  Piękne cacko, pytanie czy w tej półce cenowej to optymalne rozwiazanie. Jaki nowy gramofon do 20 000 rekomendujecid?

  • Susie
   Susie 8 lipca 2016, 17:51

   A wonderful job. Super helpful inonmratifo.