Newsy

0
Okolicznościowe wydawnictwo przygotowali organizatorzy warszawskiej edycji Record Store Day we współpracy z tłocznią winyli WM Fono. Na płycie znaleźli się tacy artyści jak Mr Krime z Pauliną Przybysz, Sotei czy Jetlagz. Premiera albumu 21 kwietnia, na Record Store Day.
1
Raport Nielsen Music monitorujący sprzedaż muzyki w Stanach Zjednoczonych podczas tegorocznej edycji Record Store Day potwierdza, iż jest to impreza, która z roku na rok rośnie w siłę.
3
Sieć dyskontów Biedronka zdecydowała się na powtórzenie akcji promocyjnej z końca 2016 roku i znów wprowadza do sprzedaży płyty winylowe.
0
Kolejna warszawska edycja międzynarodowego święta promującego kulturę winylową oraz niezależne sklepy płytowe odbędzie się 22 i 23 kwietnia pod nazwą Record Store Day Warsaw 2017.
0
Łódzka Giełda Fonograficzna została uhonorowana statuetką Plastra Kultury. Tym samym łódzka społeczność doceniła starania grupy pasjonatów muzyki i płyt winylowych.
0
Kanadyjska firma Microforum wchodzi na rynek winylowy. Dzięki nowoczesnym prasom zamierza produkować płyty winylowe znacznie szybciej i efektywniej niż konkurenci.
1
Na rynku muzycznym znów zrobiło się głośno o kasetach magnetofonowych. Ten zdawałoby się wymarły format, odnotował w 2016 roku nieoczekiwany wzrost sprzedaży.
0
Renesans rynku winylowego trwa w najlepsze. W odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku powstają coraz to nowe tłocznie, a niegdyś zamknięte się reaktywują.
1
Dual zawsze starał się udowadniać, że jakość produktów może iść w parze z przystępną ceną. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku gramofonów z serii MTR, które właśnie trafiły na rynek.
0
Tegoroczna edycja targów elektroniki użytkowej i nowych technologii CES 2017 przyniosła wiele wspaniale zapowiadających się premier na naszym winylowym podwórku.
0
Oto kolekcja rysunków Stefana Gleruma, która w satyryczny i karykaturalny sposób pokazuje destrukcyjny wpływ winyli na życie kolekcjonerów. Jeśli to czytasz - to jesteś w grupie ryzyka!
0
Jak pokazują wyniki badań na rynku brytyjskim w grudniu, sprzedaż płyt winylowych przewyższyła wartość pobrań muzyki w formacie cyfrowym. Taka sytuacja nie miała miejsca nigdy wcześniej.