Nowe płyty

W tym dziale przeczytasz o nowych płytach winylowych z którymi naszym zdaniem warto zapoznać się bliżej. Wyznajemy zasadę: współcześnie gra się świetną muzykę, trzeba tylko wyjść jej naprzeciw. Muzykę recenzujemy niemal wyłącznie z płyt winylowych.

Jeśli wydałeś płytę na winylu jako zespół lub wydawca skontaktuj się z nami.

0
Axis Mundi - niecodzienna wycieczka po różnych nurtach muzyki rockowej i popu.
3
Recenzja płyty Piotra Banacha "Wu-Wei", która po raz pierwszy dostępna jest na winylu.
1
Recenzja limitowanej, wydanej na dwóch srebrnych winylach reedycji klasyka "Bloody Kisses" zespołu Type o Negative.
4
O dziewczynach, które kradną serca. Recenzja płyty "Tulia deluxe".
0
Świetny międzynarodowy skład z mocnym polskim akcentem, a do tego nagrania zrealizowane w londyńskim Qton Studios. Czy tak wygląda przepis na sukces?
2
Ten album to autorska, osobliwa fuzja styli i nastrojów muzycznych, od poezji przez jazz i psychodelię po trip hop, która nie tylko zdaje egzamin, ale również zostaje w pamięci na długo po przesłuchaniu.
0
W bogatym dorobku polskiej muzyki znaleźć można sporo albumów, do których się regularnie wraca. Przykładem takiego krążka jest projekt pt. „Poeci” – przekrój polskiej liryki w wykonaniu przedstawicieli rodzimej sceny hip-hopowej.
0
"[VHS] Vinyllahajs” to winylowa wersja albumu, stanowiąca swego rodzaju the best of numerów zebranych na różnych edycjach płyty "[VHS] Vanillahajs”, i podsumowanie ostatnich dokonań artysty.
2
Dzięki Comie po raz kolejny możemy przenieść się na woodstockowe pole, by uczestniczyć w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu.
0
„Błysk” to kolejna, mocna pozycja w dyskografii zespołu. Utwory tu zawarte są ambitne, dobrze przemyślane, a jednocześnie nie przekombinowane.
2
Takiej płyty na polskim rynku jeszcze nie było. Supergrupa Wieko, złożona z muzyków Budki Suflera, Perfectu i Brathanków, zaprosiła do współpracy najważniejszych wokalistów ostatniego półwiecza.
0
Clashes to album na światowym poziomie. Brodka, pokazując na nim zupełnie nowe oblicze, udowadnia, że cały czas się rozwija. I to nie jest jej ostatnie słowo.