Oblicza psychodelii

To miejsce dla książek, filmów, obrazów i każdego przejawu aktywności człowieka, który wpisuje się w interesujący nas nurt sztuki psychodelicznej. Przeczytasz tu także felietony oraz przeglądniesz galerię inspirujących zdjęć.

1
Słuchanie muzyki to krzepiąca forma medytacji. Wraz ze zmianą podejścia do wydawania płyt pojawiły się ambitne projekty graficzne.
1
Paul Auster, twórca „Trylogii nowojorskiej” oraz współtwórca tak ważnych obrazów jak „Dym” czy „Brooklyn boogie” wydał swoją powieść autobiograficzną.
0
Leży przede mną książka o ludziach, bez których polska sztuka i gusta polskich odbiorców byłyby zupełnie inne. Słabsze po prostu.
2
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio mamy możliwość zaprezentowania albumu autorstwa guru wizyjnego malarstwa psychodelicznego. Przed Wami Alex Grey.
0
Nazywanie i wrzucanie Daniela Dangera do psychodelicznego garnka jest problematyczne i długo się zastanawiałem czy prezentować tego artystę w Psychosondzie.
3
Przygodę z analogami na Psychosondzie zaczynamy obserwacją metamorfozy żelaznego motyla.
3
Czemu piszę o plakatach i okładkach? Bo często o nich myślę, a nie umiem malować. Bo w obcowaniu z nimi nasuwają mi się nowe spostrzeżenia.
0
Gościem dzisiejszego spotkania będzie Luis Buñuel, który na specjalne zaproszenie Psychosondy przybywa z krainy wiecznych montaży, aby porozmawiać z nami o swojej Viridianie.
0
Psychodelia na wiosnę 2013? Znaleziona w rzadko odwiedzanych czeluściach internetu? Proszę bardzo.
0
Dobrze tak! Zostań tak! Stop! Chwileczkę! Teraz dalej. Z profilu. Włosy z powrotem. Głowa do tyłu. Tak!
1
Związki Warhola z muzyką są oczywiste, jednak 99% odbiorców kojarzy go z okładkami Velvet Underground i Stonesów. 
0
Dzisiejsza (Psycho)sonda na filmowej orbicie: Idź i patrz, czyli wizja apokalipsy drugiej wojny światowej w mocno symbolicznej polewie. Made in ZSRR.