Winyle

Płyty winylowe to dla nas najdoskonalszy nośnik muzyki. Dlatego piszemy o płytach winylowych, sprzęcie, wytwórniach i o całej kulturze winylowej, której jesteśmy częścią.

Historie wytwórni płytowych

3
4AD to jedna z najbardziej kultowych wytwórni płytowych, odpowiedzialna za sukces takich artystów jak Cocteau Twins, Dead Can Dance czy The Pixies.
0
Historia wytwórni Apple Records to mieszanka wielkich ambicji i porażek. W tle pojawiają się oczywiście członkowie The Beatles, a także obecnie najdroższa marka na świecie – Apple.
1
Columbia Records wydała tysiące niesamowitych albumów. To najstarsza działająca wytwórnia muzyczna. Poznaj jej losy od powstania aż po dzień dzisiejszy.
0
Historia wytwórni, która nie podpisała kontraktu z The Beatles. Na szczęście niedługo potem w katalogu Decca Records pojawił się zespół The Rolling Stones.
0
Thomas Edison – człowiek, który opatentował żarówkę elektryczną, wynalazł także... fonograf. Zapraszamy do lektury fascynującej historii Edison Records.
1
Historia wytwórni Elektra Records jest ściśle związana z życiem legendarnego Jaca Holzmana. Czytając ją poznajemy legendy folku, bluesa czy rocka z The Doors na czele.
0
Amerykańska wytwórnia Mercury Records wielokrotnie zachwycała nie tylko samym materiałem, ale także sposobami, w jaki starała się zwrócić na niego uwagę. Przekonaj się zresztą sam.
0
Historia wytwórni, której sukces przyczynił się do kulturowej rewolucji w USA, a której nazwa funkcjonuje jako określenie odrębnego gatunku muzycznego.
0
Poznaj historię wzlotów i upadków wytwórni Parlophone Records, która wydała większość płyt Wielkiej Czwórki z Liverpoolu.
1
Rock progresywny, punk, zakręcone życie Richarda Bransona, Mike Oldfield, Sex Pistols, Spice Girls, zmiany własnościowe i... linie lotnicze.
2
Co ma wspólnego Warner Bros z płytami winylowymi? Odkryj muzyczną odsłonę filmowego giganta. Przeczytaj także o wytwórni Franka Sinatry Reprise.