Wywiady

Muzycy różnych pokoleń, dziennikarze muzyczni, miłośnicy płyt winylowych. Po przeczytaniu każdej z rozmów na pewno staniesz się bogatszy o cenną wiedzę zarówno na temat muzyki, jak i winyli.

7
Brzmienie winylowe obrosło wieloma mitami. Po meandrach winylowych tajemnic oprowadza nas Paweł Ładniak z Bemol Mastering Studio.
2
Rozmawiamy z legendarnym gitarzystą, kompozytorem i tekściarzem Piotrem Banachem.
2
Garść niezbędnych informacji na temat zakupu pierwszego gramofonu.
2
Jacek Ciba - właściciel kolekcji 2500 winyli, w której można zleźć wiele białych kruków, opowiada o swojej pasji.
0
17 czerwca w Galerii Kordegarda w Warszawie, odbędzie się 13. edycja Winylobrania. Na temat wydarzenia rozmawiamy się z jednym z organizatorów imprezy - Krzysztofem Dąbrosiem
0
O reaktywacji giełdy winylowej w Hybrydach i historii sklepu Płyty Gramofonowe opowie Wojciech Kapelko, jeden z jego właścicieli.
0
Jak rozwijała się Melomania? Skąd bierze się tyle „japońskich zespołów”? I dlaczego kolekcje winyli mierzymy na metry? O to między innymi zapytaliśmy twórców Melomanii.
0
O tym, jak rozwijała się Winylownia, jak to jest mieszkać w sklepie z winylami, dlaczego nowe tłoczenia winyli są fajne i dokąd zmierza winyl rozmawiamy z Krystianem Woźniakiem z Winylowni.
0
O początkach Antykwariatu Grochowskiego, niegasnącej, winylowej pasji oraz otwarciu Piwnicy pełnej winylowych rarytasów rozmawiamy z właścicielem antykwariatu – Markiem Łączyńskim.
0
O zbliżającym się Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2016 oraz tym, co słychać w polskim świecie winylowym (a słychać bardzo wiele) rozmawiamy z Maćkiem Kopciem / Risky.
2
Komis Płytowy Katowice to wyróżniające się w południowej Polsce miejsce dla miłośników płyt winylowych. O nim i o polskim rynku winylowym rozmawiamy z właścicielem – Mariuszem Klepackim.
15
Winylowe produkcje to małe dzieła sztuki, które na zawsze będą zdobić półki kolekcjonerów - mówi Magdalena Karaś odpowiedzialna za marketing w GM Records. To właśnie tu wytłoczono pierwszy winyl w Polsce po blisko 25 latach przerwy.