Wywiady

Muzycy różnych pokoleń, dziennikarze muzyczni, miłośnicy płyt winylowych. Po przeczytaniu każdej z rozmów na pewno staniesz się bogatszy o cenną wiedzę zarówno na temat muzyki, jak i winyli.

37
O reaktywacji giełdy winylowej w Hybrydach i historii sklepu Płyty Gramofonowe opowie Wojciech Kapelko, jeden z jego właścicieli.
0
Jak rozwijała się Melomania? Skąd bierze się tyle „japońskich zespołów”? I dlaczego kolekcje winyli mierzymy na metry? O to między innymi zapytaliśmy twórców Melomanii.
0
O tym, jak rozwijała się Winylownia, jak to jest mieszkać w sklepie z winylami, dlaczego nowe tłoczenia winyli są fajne i dokąd zmierza winyl rozmawiamy z Krystianem Woźniakiem z Winylowni.
0
O początkach Antykwariatu Grochowskiego, niegasnącej, winylowej pasji oraz otwarciu Piwnicy pełnej winylowych rarytasów rozmawiamy z właścicielem antykwariatu – Markiem Łączyńskim.
0
O zbliżającym się Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2016 oraz tym, co słychać w polskim świecie winylowym (a słychać bardzo wiele) rozmawiamy z Maćkiem Kopciem / Risky.
2
Komis Płytowy Katowice to wyróżniające się w południowej Polsce miejsce dla miłośników płyt winylowych. O nim i o polskim rynku winylowym rozmawiamy z właścicielem – Mariuszem Klepackim.
15
Winylowe produkcje to małe dzieła sztuki, które na zawsze będą zdobić półki kolekcjonerów - mówi Magdalena Karaś odpowiedzialna za marketing w GM Records. To właśnie tu wytłoczono pierwszy winyl w Polsce po blisko 25 latach przerwy.
0
O książce "Okładki płyt", o znaczeniu, roli i przyszłości okładek, o cenzurze obyczajowej, o sztuce i dążeniu do uniwersalizmu - rozmawiamy z Mateuszem Torzeckim, autorem książki „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych”
10
O "odkrywaniu winyli" w Polsce, o nowych tłoczeniach i współczesnym zunifikowanym rynku audio, o potędze brzmienia i magii winyla oraz o przewadze talentu nad technologią.
9
O różnicy pomiędzy kulturą winylową w Polsce i w Anglii, audycji Mono i Stereo i o tym, co jest najważniejsze dla tych, którzy kochają winyle.
0
An interview with a leader of Dodson And Fogg - unusual personality endowed with an uncommon talent and vitality which allows him to create tirelessly.
0
Wywiad z liderem Dodson And Fogg - niezwykłą osobowością obdarzoną nieprzeciętnym talentem i witalnością pozwalającą tworzyć bez wytchnienia.