Bandcamp otwiera sklep stacjonarny w Kalifornii

Bandcamp – legendarny amerykański internetowy sklep muzyczny oraz platforma do prezentowania artystów niezależnych – po jedenastu latach działalności zdecydował się postawić także na sprzedaż stacjonarną. Otwarcie sklepu w Oakland w Kalifornii nastąpi już 1 lutego. W lokalu będą oferowane wybrane publikacje, pokazujące różnorodność muzycznego zaplecza, które stanowi pięć milionów albumów dostępnych w Bandcamp. W sklepie wydzielono też przestrzeń koncertową do działań promocyjnych i organizacji wydarzeń społecznościowych związanych z muzyką.

Bandcamp będzie celebrować otwarcie nocną imprezą z udziałem: Bells Atlas, Sol Development, Queens D. Light, Jazz on the Sidewalk i MJ’s Brass Boppers. Wkrótce bezpłatne udostępnią też serię filmów video, z muzyką “wszech czasów”.

Jak zapewniają przedstawiciele Bandcamp: „Cieszymy się, że możemy dołączyć do kwitnącej społeczności artystów Oakland, w skład której wchodzą artyści i wytwórnie, takie jak The Seshen, Jay Stone, n5MD i Slumberland Records”.

bandcamp sklep

Foto: Richard Morgenstein, daily.bandcamp.com

Miłośniczka winyli, książek i kotów. Copywriterka i założycielka bloga Detalistka.

Zapraszamy do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 • Pan Winyl
  Pan Winyl 23 stycznia 2019, 10:09

  O ! i jeszcze jeden w Polsce : poprosimy :)

  • Marcin Mieszczak
   Marcin Mieszczak 23 stycznia 2019, 10:11

   Zdecydowanie!