Bartosz Zaskórski – rysunki na skrawku bloga

Bartosz Zaskórski zajmuje się ilustracją/rysunkiem/grafiką spychodelicyzowaną – poznajcie jego twórczość. 

Tytułem wstępu

Pamiętajcie. Portal Psychosonda, oprócz poszukiwań psychodelicznych perełek z dawno nieodwiedzanych rewirów, ma na celu także promocję artystów, którzy cały czas działają (lub dopiero rozpoczynają artystyczną przygodę) i mają się całkiem dobrze. Jakiś czas temu pisaliśmy o debiutanckiej płycie polskiego zespołu Fuka Lata, teraz przedstawiamy twórczość Bartosza Zaskórskiego. Cały czas oczywiście czekamy na kontakt od tych wszystkich, których interesuje lot na Psychosondzie:) Mail do nas: psychosonda@gmail.com.

Rzecz o sztuce spychodelicyzowanej

Bartosz Zaskórski zajmuje się ilustracją/rysunkiem/grafiką spychodelicyzowaną (termin ukuty przez Johna Balance’a). Pomimo tego, że sam nigdy nie określiłby swoich dzieł jako „psychodelicznych”, uznał, że mają one wiele wspólnego z klimatami obecnymi na Psychosondzie. I bardzo dobrze. Samo pytanie, czy coś jest psychodeliczne, już jest w jakiś sposób zbieżne z tematyką naszej strony. Zapytajmy więc, czy dzieła Bartka to psychodelia?

Na klimaty Bartka składa się szeroko pojęta popkultura, a więc muzyka: stare analogowe syntezatory, transowe wycieczki, monotonie, improwizacje, sprzężenia i gitarowy jazgot, piosenki smutne i wesołe. Jak sam o sobie pisze: lubi malarstwo Hieronima Boscha, przedstawienia świętych oraz świat porostów mchu pleśni liści złomu kabli oraz innych części instalacji elektrycznych – z tego wszystkiego wynikają moje rysunki.

Na koncie, oprócz wielkiej ilości szkicowników i zużytych cienkopisów, ma plakaty dla rodzimych psychodelicjantów Fuka Lata i imprez z tak zwaną muzyką eksperymentalną, kilka okładek do niskonakładowych kaset z muzyką noise. Zrealizował również projekt czasopisma dla młodych grabarzy, które niestety nie zaistniało nigdy naprawdę oraz książeczkę Abecadło dla dzieci ze słowami, których nigdy nie spodziewałbyś się po abecadle dla dzieci. Oprócz tego, sięgając do tradycji stworzonej przez Eugeniusza Geta-Stankiewicza, jest gotowy realizować laurki i listy gratulacyjne.

Poza ilustracjami Bartek zajmuje się muzyką – działał do tej pory jako Zilog oraz Annna. Pod szyldem pierwszym grał muzykę skoczną i wesołą, a pod drugim hałaśliwą i (jak sam pisze) nieładną…

Link do bloga z pracami Bartka: bartoszzaskorski.blogspot.com

spisał Marcin Mieszczak

Pasjonat muzyki progresywnej i psychodelicznej, jazzu, americany oraz płyt winylowych. Od zawsze życzył Dylanowi literackiej Nagrody Nobla. W pewien upalny wieczór założył Psychosondę.

Zapraszamy do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.