Abaddon - Jarocin '84 - zapowiedź nowej serii wydawniczej

Wielbicieli starego, dobrego, polskiego punk rocka ucieszy wiadomość, że Warsaw Pact Records rozpoczęło winylową serię koncertowych archiwaliów. Będą składać się na nią nagrania wykonawców spod znaku Punk/Hardcore, które zarejestrowano podczas festiwalu w Jarocinie w latach 80.

Seria „WPR Jarocin HC/Punk Archiwum” rozpoczyna się koncertem kapeli Abaddon z 1984 roku. Dla polskiego punk rocka był to szczególny rok. W Jarocinie obok Abaddona wystąpili wtedy m.in. Dezerter, Siekiera, Moskwa, Prowokacja, Sedes, czyli legendy ówczesnej punkowej sceny.

Był to drugi koncert Abaddona na deskach Jarocina. Wprawdzie zespół nie dołączył do laureatów, ale do dziś uważa się go za jedną z najmocniejszych grup tamtego festiwalu.

Zarejestrowany wówczas utwór „Kto” pojawił się na kultowej składance „Fala”, a rok później zespół nagrał w Ljubljanie płytę „Wet za wet”, która pierwotnie wydał francuski label New Wave Records w 1986 roku. W ten sposób Abaddon stał się rozpoznawalny wśród miłośników punk rocka na całym świecie.

Nakład winylowy jest limitowany do 541 egzemplarzy i wytwórnia zapowiada, że nie przewiduje kolejnych tłoczeń.

Mastering nagrania wykonał Jarek „Smok” Smak i Mario Dziurex w Studio As One.

Lista utworów:

1. Koniec świata

2. III. wojna    

3. Zamknij się w sobie

4. Apartheid

5. System

6. Kto?           

7. Walcz o siebie

8. Kukły

Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.