100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

BAiKA Piotra Banacha i Katarzyny Sondej na winylu

Autor
Marcin Mieszczak
Data publikacji
21.10.2019
Dział
/ newsy
Udostępnij
BAiKA Piotra Banacha i Katarzyny Sondej na winylu
Nakładem wydawnictwa Manufaktura Legenda ukazała się na winylu debiutancka płyta zespołu BAiKA. Tworzą go: legenda polskiego rocka, twórca m.in. Hey’a i Indios Bravos, Piotr Banach oraz wokalistka Katarzyna „Kafi” Sondej.

12 piosenek zamieszczonych na „Bytach Zależnych” to sugestywna muzyka z pogranicza rocka i ambitnego popu z kilkoma ciekawymi eksperymentami. Jak zwykle w przypadku projektów, w których bierze udział Piotr Banach, otrzymujemy niebanalne kompozycje o sporym potencjale melodycznym. Z kolei Katarzyna Sondej dysponuje mocnym i charakterystycznym głosem, który brzmi pewnie i dostojnie zarówno w liryczno-balladowych fragmentach, jak i tych bardziej dynamicznych i rockowych. Muzyka zdaje się więc potwierdzać idee fixe albumu wyrażoną już w tytule „Byty zależne” - ten duet wspaniale się uzupełnia i tworzy jedną spójną całość. 

Na płycie znalazła się m.in. doskonale znana już kompozycja „Jeśli tylko to będzie możliwe”. Warto zwrócić uwagę z pewnością na motoryczny „Nie pozwól mi” czy wręcz punkowe (z lekkim przymróżeniem oka) „Ciasteczko”. Nie trudno także odnaleźć w tych dźwiękach ducha zespołu Hey, który wiele lat temu został założony przez Piotra Banacha (np. „Myszkolew”, „Jesteś”). Płyta została wydana w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Warto wspomnieć, że obecnie skład zespołu rozszerzony jest o Marcina Żabiełowicza oraz Jacka Mazurkiewicza. Kwartet można zobaczyć na trwającej obecnie trasie koncertowej, na którą serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.