100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

Crosley - miniaturowy gramofon na Record Store Day

Autor
Psychosonda
Data publikacji
15.01.2019
Dział
/ newsy
Udostępnij
Crosley - miniaturowy gramofon na Record Store Day

Targi CES 2019, jak co roku, obfitowały w ciekawostki także z branży muzycznej. Obok najbardziej wyczekiwanej premiery, jaką była prezentacja nowej wersji SL-1200 MK7 od Technicsa, na szczególną uwagę zasługuje miniaturowy gramofon firmy Crosley, wyprodukowany specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Record Store Day (RSD).

Chociaż mini gramofony obsługują 3-calowe krążki, zdolne pomieścić zaledwie do 4 minut muzyki, cieszą się niezwykle dużą popularnością w Japonii. Nie dziwi więc fakt, że przedstawiciele Crosley zdecydowali się na współpracę z firmą Toyokasei, japońskim producentem winyli, który będzie odpowiedzialny za produkcję płyt w tym formacie.

Od strony technicznej mini gramofon Crosley prezentuje się dość interesująco. Za równowartość 70 USD dostajemy m.in.: wkładkę Audio- Technica, potencjometr PITCH, oraz (mini) pokrywę przeciwpyłową. Gramofon może być zasilany bateriami lub za pomocą USB.

Ta mikro ciekawostka nie jest jednak dostępna dla każdego. Jak wiadomo, oferty specjalne RSD są dostępne tylko w wybranych, niezależnych sklepach muzycznych i tylko podczas trwania Record Store Day (sobota, 13 kwietnia).

zdjęcia Crosley: Digital Trends
Barbara Różańska 

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.