100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Dual wraca na rynek z serią gramofonów MTR

Autor
Ewa Krzempek
Data publikacji
20.01.2017
Dział
/ newsy
Udostępnij
Dual wraca na rynek z serią gramofonów MTR

Dual rozpoczyna 2017 rok od premiery trzech gramofonów z serii MTR, z których każdy prezentuje inną półkę cenową. Oczywiście poszczególne modele różnią się między sobą pod wieloma względami, jednak Dual niezmiennie stara się oferować klientom wysokiej jakości produkty w odpowiedniej, czyli przystępnej cenie.

Niemiecki Dual w latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku był największym producentem gramofonów w Europie. Teraz marka powraca z trzema modelami gramofonów, jednak już na rynku brytyjskim. Najbardziej podstawowy z całej serii, doskonały dla osób zaczynających swoją przygodę z winylami, w pełni automatyczny MTR-15 można kupić już w cenie £125. Model posiada fabrycznie wbudowany port USB.

Dla bardziej wymagających dedykowany jest model  MTR-75 z napędem pasowym i aluminiowm talerzem osadzonym na wzmocnionej obudowie. Jego niewątpliwymi zaletami są duże tłumiące drgania nóżki oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy RIAA. MTR- 75 wyposażono także w wyjście USB z oprogramowaniem dla komputerów Mac i PC oraz wkładkę Audio Technica MM. Za MTR-75 trzeba będzie zapłacić £250.

MTR-40 wyposażony w napęd bezpośredni z regulacją prędkości ma z kolei za zadanie konkurować z najnowszym produktem marki Denon - Prime VL12 oraz najnowszym modelem Technicsa - SL1200-GL. Na ten gramofon trzeba będzie przeznaczyć £ 230.

Gramofon Dual MTR-75. 

Zdjęcie główne: Gramofon Dual MTR-40. Źródło: thevinylfactory.com

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.