100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Warszawska Elektra zaprasza na winylowe odsłuchy

Autor
Informacja Prasowa
Data publikacji
27.02.2023
Dział
/ newsy
Udostępnij
Warszawska Elektra zaprasza na winylowe odsłuchy
Mazowiecki Instytut Kultury oraz Fundacja Kultury bez Barier zapraszają wszystkich miłośników i miłośniczki muzyki na cykl poświęcony fenomenowi płyt winylowych. Podczas comiesięcznych spotkań w naszej Czytelni Słów i Dźwięków Elektra, przy kawie lub herbacie, będziemy słuchać muzyki, rozmawiać o niej, odkrywać jej tajemnice w towarzystwie zapraszanych gości – ekspertów, muzyków i pasjonatów. Impreza pod patronatem naszego portalu.

Na pierwszy odsłuch w tym roku przygotowaliśmy enigmatyczną (czyt. Nieoficjalną 😉) płytę Ray Charles at Jazz Jamboree 1984 – limited edition, a naszym gościem będzie Jacek Karolak – pasjonat, kolekcjoner, działacz kulturalny i twórca kompletnego katalogu wydawnictw Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

O cyklu Dyskusyjny Klub Płytowy Elektry – Odsłuchy

Okazją do spotkania w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będą odsłuchy płyt winylowych organizowane razem z fundacją Kultury bez Barier, zajmującą się dostępnością wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Audiofilski sprzęt, który mamy w Elektrze (Gramofon Pro-Ject Classic EVO z wkładką Sumiko Olimpia, wzmacniacz Fezz Audio Titania, kolumny Pylon Audio diamond 30) zapewni pełnię muzycznych doznań, a pętla indukcyjna i tłumaczenie spotkań na Polski Język Migowy, uczyni je bardziej dostępnymi.

Oprócz słuchania muzyki w doskonałych warunkach audio, na klubowiczów i klubowiczki czekają także inne atrakcje: unboxingi wyjątkowych wydań płyt, spotkania z gośćmi wprowadzające w magię świata muzyki, Latająca Płytoteka (rozdajemy płyty nie mieszczące się w kolekcji Elektry!), a także możliwość umycia płyt ze swojej kolekcji profesjonalną myjką, którą mamy w Czytelni.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Płytowego to także okazja, aby  w pierwszej kolejności dowiedzieć się o planach wydawniczych i wydarzeniach Elektry. Z kolei dla najwytrwalszych klubowiczów, którzy będą regularnie uczestniczyć w odsłuchach, przygotujemy specjalne świąteczne prezenty… co to będzie? To tajemnica, ale możemy zdradzić, że będzie duże i okrągłe… 😉

Organizatorzy: Fundacja Kultury bez Barier, Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Psychosonda

Spotkania będą dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z pętlą indykcyjną.

Kiedy: 6 marca 2023 r. i każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

Miejsce: Czytelnia Elektra na parterze Mazowieckiego Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12

Start: g. 18:00

Wstęp wolny

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.