100 najodważniejszych polskich piosenek - w preorderze książka z singlem winylowym! Sprawdź

IKEA wypuszcza własny… gramofon!

Autor
Informacja Prasowa
Data publikacji
14.06.2022
Dział
/ newsy
Udostępnij
IKEA wypuszcza własny… gramofon!
Zapowiadany gramofon jest częścią kolekcji IKEA Obegränsad, zaprojektowanej we współpracy z house’owym zespołem Swedish House Mafia. Seria adresowana jest do wszystkich, którzy komponują, grają lub słuchają muzyki – osoby „z limitowanym budżetem, ale o nielimitowanej kreatywności”. Nadrzędnym celem projektu jest popularyzacja tworzenia muzyki w domu i wsparcie szerokiego grona osób w rozwoju twórczych pasji.

Specyfikacja techniczna gramofonu IKEA nie została do tej pory opublikowana – wiemy jedynie, że sprzęt jest kompatybilny z głośnikiem IKEA Eneby. Minimalistyczna forma modelu harmonijnie wpisuje się w skandynawską estetykę. Jak mówi jego projektant Friso Wiersma, dzięki masywnej bryle gramofon staje się centralnym punktem aranżacji i podkreśla obecność muzyki w przestrzeni wnętrza.

Obok gramofonu w kolekcji Obegränsad znajdzie się ponad 20 elementów umeblowania, w tym zaprezentowane już modele biurka i krzesła. Sprzedaż produktów w sklepach IKEA na całym świecie rozpocznie się jesienią 2022 roku.

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.