100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

Innowacyjny demagnetyzer do winyli

Autor
Psychosonda
Data publikacji
12.08.2016
Dział
/ newsy
Udostępnij
Innowacyjny demagnetyzer do winyli

Japońska firma Furutech wypuściła właśnie na rynek nowe cudo – SK-filter. Urządzenie to eliminuje ładunki elektrostatyczne powstające na powierzchni winyla w trakcie jego odtwarzania, co pozwala uzyskać zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.

ZDALNA KONTROLA ŁADUNKÓW ELEKTROSTATYCZNYCH

Demagnetyzer ma postać miotełki umieszczonej na regulowanym ramieniu. Należy ustawić go z boku gramofonu i odpowiednio wyregulować pozycję szczotki, która powinna być zawieszona kilka milimetrów nad powierzchnią płyty. Fizyczny kontakt nie jest konieczny, więc nie ma obaw o uszkodzenie powierzchni winyla. SK-Filter pozwala rozładować i usunąć ładunki elektrostatyczne z powierzchni płyty w trakcie jej odtwarzania. Wszystko za sprawą innowacyjnego materiału, jakim jest Thunderon®. To opatentowane włókno przewodzące o wyjątkowych właściwościach antystatycznych, znajdujące zastosowanie w wielu różnych branżach.

CZYSTA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Japońska firma Furutech, specjalizująca się w wytwarzaniu najwyższej jakości kabli i akcesoriów do sprzętu audio, oddaje w ręce entuzjastów czystego winylowego brzmienia, narzędzie pozwalające zmniejszyć potencjalne zakłócenia i wyeliminować szumy powstające podczas odtwarzania muzyki. Cena demagnetyzera jest jednak zdecydowanie wyższa niż tradycyjne ściereczki z mikrofibry, szczotki czy antystatyczne pistolety. SK-Filter można kupić za 350 £ czyli około 1.100 zł.

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.