Kolejne limitowane wznowienia albumów Todda Rundgrena

Wydawnictwo Music On Vinyl kontynuuje serię limitowanych wznowień od Todda Rundgrena. Już 13 grudnia do sklepów trafi winylowa reedycja „Hermit of Mink Hollow”, w styczniu natomiast ukażą się powtórne wydania albumów „Todd Rundgren's Utopia” oraz „RA”.

„Todd Rundgren's Utopia” to debiutancki album zespołu Rundgrena wydany w 1974 roku, który jest uważany za jedno z najbardziej progresywnych wydawnictw w historii rocka. Album składa się zaledwie z czterech kompozycji, a ostatni utwór „The Ikon” trwa ponad 30 minut. Również druga płyta zespołu, „RA” (1976 r.) utrzymuje alternatywną stylistykę. Jest dynamiczna, wszechstronna i odkrywa umiejętności każdego z muzyków, czego najlepszym dowodem jest kawałek „Singring and the Glass Guitar”, na który składają się solówki w wykonaniu każdego z członków zespołu reprezentującego żywioły: wody (bębny), wiatru (bas), ognia (instrumenty klawiszowe) i ziemi (gitara).

Z kolei „Hermit of Mink Hollow” – ósmy solowy album Rundgrena z 1978 roku – to płyta, na której muzyk porzuca eksperymentalny kierunek znany z poprzednich wydawnictw na rzecz bardziej popowego stylu. Jest to również pierwszy album, który został napisany i nagrany w całości przez samego Rundgrena, i zawiera jego największy przebój – „Can We Still Be Friends”.

Nowa edycja „Hermit of Mink Hollow” zostanie wydana już 13 grudnia 2019 r. na 180-gramowym „marmurkowym” winylu, natomiast „Todd Rundgren's Utopia” oraz „RA” ukażą się 10 stycznia 2020 r. również na 180-gramowym winylu w kolorze niebieskim oraz pomarańczowym. Podobnie jak poprzednie wydania, wszystkie tytuły zostaną wydane w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy i są już dostępne w preorderze. 

Hermit of Mink Hollow – limited coloured vinyl LP 

strona A

“The Easy Side”

 1. All The Children Sing
 2. Can We Still Be Friends
 3. Hurting For You
 4. Too Far Gone
 5. Onomatopoeia
 6. Determination

strona B

“The Difficult Side”

 1. Bread
 2. Bag Lady
 3. You Cried Wolf
 4. Lucky Guy
 5. Out Of Control
 6. Fade Away

Todd Rundgren’s Utopia – limited coloured vinyl LP

strona A

 1. Utopia 
 2. Freak Parade 
 3. Freedom Fighters

strona B

 1. The Ikon 

RA – limited coloured vinyl LP 

strona A

 1. Overture/(Instrumental) Communion With The Sun
 2. Magic Dragon Theatre
 3. Jealousy
 4. Eternal Love
 5. Sunburst Finish

strona B

 1. Hiroshima
 2. Singring And The Glass Guitar
Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.