Newsy

Czy koszulki zespołów dalej cieszą się popularnością?

Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany
17.12.2021
Koszulki z nadrukami pozwalają bezgłośnie i nienatarczywie komunikować światu, jakie są nasze zainteresowania. Zastanawiając się nad ich przyszłością, wróćmy do początków i zobaczmy, jaką odgrywały i nadal odgrywają rolę.

Historia koszulek muzycznych

Sięgnijmy do historii tej części garderoby, która ma dopiero niespełna dwieście lat. Praprzodkiem koszulek były jednoczęściowe piżamy męskie noszone w XIX wieku, które z czasem zdecydowano się rozdzielić na część górną i dolną ze względu na wygodę. To rozwiązanie zostało podchwycone przez amerykańską marynarkę wojenną, która szybko doceniła praktyczność przewiewnego i wygodnego podkoszulka przy ciężkich pracach fizycznych. Początkowo jednak nadal taki ubiór uważany był za bieliznę. 

Z upływem czasu koszulki stawały się bardziej powszechne i zaczęto dostrzegać ich coraz większy potencjał. Nadruk na koszulkach okazał się być pomocny w tworzeniu więzi i dobrych relacji między żołnierzami. Znajdowały się na nich nazwy miejscowości, w których stacjonowali, lub baz wojskowych i jednostek, dzięki czemu żołnierze mogli łatwiej zidentyfikować się z pełnioną rolą. 

Po powrocie ze służby swoje zwyczaje krzewili w domach, nosząc koszulki wojskowe na co dzień. Militarna moda szybko zaczęła przenikać do powszechnego użytku i stała się symbolem męskości.

Koszulki których artystów są najczęściej kupowane?

Amerykańska firma z branży odzieżowej, RushOrderTees, przeprowadziła badania sprawdzające popularność takich koszulek wśród ponad tysiąca osób deklarujących, że je kupują. Największą grupą spośród nich okazali się fani heavy metalu, następnie punku, oraz R&B, soulu, a najmniejszą - indie rocka. Rolę na podium może odgrywać tutaj kwestia ceny, bowiem koszulki wybierane przez heavymetalowców są tańsze od tych, które wybierają punkowcy.

Oto zestawienie 24 zagranicznych artystów, w kolejności od tych, których koszulki są kupowane najchętniej:

  1. AC/DC
  2. Aerosmith
  3. Queen
  4. Pink Floyd
  5. Green Day
  6. Bob Marley
  7. Foo Fighters
  8. The Beatles
  9. Prince
  10. Ariana Grande
  11. Eminem
  12. Nirvana
  13. Metallica
  14. The Rolling Stones
  15. Red Hot Chili Peppers
  16. Jay-Z
  17. Adele
  18. Taylor Swift
  19. Justin Bieber
  20. George Strait
  21. Michael Jackson
  22. Garth Brooks
  23. Billy Joel
  24. Bee Gees 

(źródło: www.radiozet.pl)

Większa część badanych zadeklarowała, że nabywa koszulki przed koncertami, aby je ubrać na występ. Dla sporej części liczy się autentyczność T-shirtów i nie uznaje takich, które nie są sygnowane przez zespół. Jeśli myślisz podobnie jak oni, a także ważna jest dla Ciebie wysoka jakość wykonania, z czystym sercem możemy polecić internetowy sklep polskiego producenta Carton Merchandising. Oferuje on koszulki muzyczne w całości wykonane z bawełny, z trwałymi nadrukami wykonanymi metodą sitodruku, których design usatysfakcjonuje każdego fana cięższego grania. A Ty, koszulkę którego zespołu byś poszukiwał? Sprawdź, może znajdziesz coś dla siebie!

Koszulki z wizerunkami, czy logo ulubionych wykonawców, na stałe wpisały się zwłaszcza w subkultury mocnego brzmienia i wszystko wskazuje na to, że moda na nie nie przeminie. Raczej będzie ewoluować, gdyż muzyka jest ważną częścią życia większości z nas, a za pomocą takich ubrań możemy to okazywać.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.