Kolejna płyta Kuby Więcka w legendarnej serii „Polish Jazz”

12 kwietnia, w ramach kultowej serii „Polish Jazz”, odbyła się premiera drugiej autorskiej płyty Kuby Więcka „Multitasking”, nagranej w trio z basistą Michałem Barańskim i perkusistą Łukaszem Żytą.

Dwa lata po sukcesie debiutanckiego krążka „Another Raindrop”, muzycy stworzyli album innowacyjny i stylistycznie zróżnicowany. Pojawiają się na nim, charakterystyczne dla Więcka, inspiracje muzyką elektroniczną, hip-hopem, alternatywą oraz elementy zaczerpnięte z muzyki arabskiej czy indyjskiej (technika konnakol).

O efekt końcowy brzmienia albumu zadbał światowej klasy, japoński inżynier dźwięku Seigen Ono, zaś projekt okładki został powierzony nieocenionemu Macio Morettiemu.

Kuba Więcek jest najmłodszym artystą i pierwszym od 28 lat debiutantem, którego album, "Another Raindrop", pojawił się w ramach prestiżowej serii „Polish Jazz”. Stanowi ona wyjątkowy cykl albumów, nagranych przez mistrzów gatunku i wydawanych przez Polskie Nagrania w latach 1964-1990. Po latach uśpienia seria została wznowiona w nowej odsłonie, na płytach CD oraz winylach. 

Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.