Gdyński koncert legendarnego pianisty na limitowanym winylu

To był niezwykły wieczór. 11 lipca 2000 roku na festiwalu Gdynia Summer Jazz Days wystąpił McCoy Tyner. Teraz koncertu będzie można posłuchać ponownie: tym razem z ekskluzywnie wydanej płyty winylowej wydawnictwa AC Records. Psychosonda jest partnerem prasowym wytwórni.

McCoy Tynera miłośnikom jazzu przedstawiać nie trzeba. Ten legendarny amerykański pianista nagrywał płyty z największymi muzykami jazzowymi w historii. Dość napisać, że to on właśnie był jednym z twórców "A Love Supreme" Johna Coltrane'a. Dzięki charakterystycznemu, "potężnemu" sposobowi gry uznany jest za jednego z najbardziej wpływowych pianistów jazzowych XX wieku. Jego nagrania dla Blue Note Records są dziś poszukiwanymi perłami kolekcjonerskimi. Tak będzie z pewnością z wydanym na dwóch winylach koncertem "Live in Gdynia". 

Płyta zostanie wydana w limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy (400 kolor, 600 czarny). Oczywiście - jak w przypadku wszystkich wydawnictw AC Records - szczególną uwagę poświęciliśmy brzmieniu, by w sposób jak najpełniejszy oddać to, co działo się tej lipcowej nocy na gdyńskiej scenie - tłumaczy Adam Czerwiński - perkusista jazzowy oraz założyciel wytwórni AC Records.

Tynerowi podczas koncertu towarzyszyła dwójka doskonałych muzyków: kontrabasista Charnett Moffett oraz perkusista Al Foster. Obaj uznani za muzycznych geniuszy sprawili, że trio zabrzmiało zjawiskowo. 

Płyta ukaże się w połowie października, wciąż jest możliwość nabycia limitowanych wersji w preorderze na stronie wydawnictwa AC Records

Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.