Ogromna kolekcja 13000 winyli do kupienia na eBay

13000 winyli zbieranych na przestrzeni 60 lat o wartości blisko 900 tys. zł – tak w skrócie przedstawić można niezwykłą aukcję na eBay. W zachwyt wprawieni powinni zostać zwłaszcza miłośnicy muzyki lat 50. i 60. i gatunków muzycznych takich jak Rock’nRoll, Rockabilly, Doo-Wop czy Country. Utrzymana w świetnej jakości kolekcja winyli - 45’, LP i EP - zawiera mnóstwo wyjątkowo rzadkich okazów.

SMAKOWITE KĄSKI

Zbiór zawiera oryginalne tłoczenia Elvisa Presley’a, The Beatles, The Ronettes, Diany Ross i wielu innych oraz ponad 1000 krążków francuskich grup związanych z terenem, z którego pochodzi wystawca (Quebec w Kanadzie), praktycznie niemożliwych do zdobycia w tak dobrej kondycji nigdzie indziej. Kolekcja w 70 % zwiera płyty w stanie doskonałym (mint), a 25% w prawie idealnym (near mint). Staranie ułożone i pieczołowicie przechowywane w specjalnym regale winyle, robią imponujące wrażenie.

s-l1600-5-got
Źródło: Aukcja użytkownika Albertsjukebox na eBay: KILLER! VINYL COLLECTION FOR SALE 100% MINT & NM 45's LP's EP's & P/S

BO ŻYCIE TO PASJA

Użytkownik podpisujący się jako Albert Jukebox, poświęcił aż 60 lat (sic) swojego życia na skompletowanie tej wyjątkowej kolekcji. Skupował je na giełdach, wyprzedażach, od prywatnych kolekcjonerów i profesjonalnych dealerów w Toronto, sklepów kolekcjonerskich w Vermont, Quebec czy Ontario. Zbiór ten można traktować jako dorobek całego jego życia, który teraz, z uwagi na stan swojego zdrowia, postanowił sprzedać. W grę wchodzi tylko i wyłącznie odsprzedaż całego zbioru, a że cena - C $296 000 - jest niemała, aukcja może jeszcze trochę potrwać. W opisie przedmiotu aukcji czytamy, iż jest to: Jedna z najlepszych i największych kolekcji oryginalnych winyli z muzyką lat 50. i 60. dostępna aktualnie na świecie.

Warto dokładniej przyjrzeć się samej AUKCJI. W opisie kolekcji znajdziesz szczegółowy wykaz artystów, zespołów, a nawet samych tłoczni płyt winylowych.

s-l1600-7-got
s-l1600-4-got
Źródło: Aukcja użytkownika Albertsjukebox na eBay: KILLER! VINYL COLLECTION FOR SALE 100% MINT & NM 45's LP's EP's & P/S
Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.