Plaster Kultury dla Łódzkiej Giełdy Fonograficznej

Trzy lata temu idea Łódzkiej Giełdy Fonograficznej zdawała się dojrzewającą koncepcją spotkań fanów płyt winylowych. Teraz inicjatywa została uhonorowana statuetką Plastra Kultury. Łódzka społeczność, wracająca chętnie do starych płyt gramofonowych, doceniła starania grupy pasjonatów muzyki. 

Łódzka Giełda Fonograficzna znalazła się wśród nominowanych w plebiscycie Plastra Kultury, jako inicjatywa roku 2016. "Bardzo się cieszymy z wyróżnienia. Kultywujemy myśl o płytach winylowych, jesteśmy w Łodzi zawsze tam, gdzie coś się dzieje" - mówi Marcin Łaski, pomysłodawca i założyciel przedsięwzięcia.

Lodzka Gielda Fonograficzna

Łódzka Giełda Fonograficzna najczęściej pojawia się w przestrzeni Łodzi, asystując ważnym wydarzeniom kulturalnym, głównie muzycznym. Łódzki Giełda zaczynała od swapów, które znaczyły tyle co spotkać się z innymi kolekcjonerami płyt winylowych i wymienić egzemplarzami. Szybko jednak okazało się, że ludzie towarzyszący każdemu wydarzeniu, chcą nie tylko wymieniać się, ale przede wszystkim kupować płyty. W ten sposób swapy przekształciły się w pełnowymiarowe giełdy winylowe. 

Giełda odbywa się w rożnych, ważnych miejscach w mieście związanych z szeroko pojętą sztuką i kulturą, jak Niebostan, Tektura & Kawa Bistro, Doki Gastro Bar, Łódzki Dom Kultury czy niedawno otwarty muzyczny lokal Long Play. Łódzka Giełda Fonograficzna współtworzy takie wydarzenia jak festiwal Domofon, Łódzkie Bramy czy Record Store Day odbywający się w Łodzi od 3 lat.

Podczas każdego eventu, płytę można odsłuchać i sprawdzić jej jakość. Wystawcy dbają także o asortyment, który pomaga pielęgnować płyty i sprzęt muzyczny. Są także dostępne książki o technice odtwarzania, ale i historii płyty winylowej.

Lodzka Gielda Fonograficzna3
Lodzka Gielda Fonograficzna5
Lodzka Gielda Fonograficzna4
Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.