100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

Record Store Day 2015 w Polsce

Autor
Psychosonda
Data publikacji
13.04.2015
Dział
/ newsy
Udostępnij
Record Store Day 2015 w Polsce

Record Store Day 2015 odbędzie się 18 kwietnia. W Polsce do inicjatywy dołączyło wiele sklepów płytowych. Z tej okazji odbędzie się szereg także wydarzeń towarzyszących takich jak koncerty czy giełdy płyt winylowych. 

Record Store Day czyli Dzień Sklepu Płytowego  to inicjatywa, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, kiedy to kilku właścicieli niewielkich sklepów płytowych zdecydowało się zorganizować święto promujące niezależne sklepy oraz całą kulturę nabywania i słuchania muzyki z winyla. Początkowo zasięg inicjatywy był bardzo wąski, ale nie minęło kilka lat, a Record Store Day stał się świętem obchodzonym na niemal całym świecie.

Także rodzime sklepy muzyczne podejmują próby przyłączenia się do tego wydarzenia. Niestety jak dotąd te próby pozostały wiele do życzenia. Zobaczymy jak spiszą się w tym roku. Na frekwencję wśród winylowych maniaków na pewno mogą liczyć.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w święcie muzyki z winyla, przygotowaliśmy listy sklepów oraz wydarzeń towarzyszących odbywających się w Polsce.

Jedną z najważniejszych zalet Record Store Day są przygotowane na to wydarzenie mocno limitowane, specjalne wydania albumów. Pełną listę możecie zobaczyć na oficjalnej stronie wydarzenia.
 

SKLEPY PŁYTOWE

Częstochowa
Królestwo
 
 
Kraków
MUSIC CORNER
 
Łódź
 
Poznań 
 
 

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.