100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

„Record Store Day Warsaw 2018 Sampler" - wyjątkowy winyl na tegoroczne święto sklepów płytowych

Autor
Krystian Woźniak
Data publikacji
14.04.2018
Dział
/ newsy
Udostępnij
„Record Store Day Warsaw 2018 Sampler

Record Store Day Warsaw 2018 Sampler” to 12” płyta winylowa, zawierająca cztery niepublikowane dotąd utwory różnych artystów. Są to: Jetlagz - „Roppongi BoysDj Steez Remix, Karol Aleksander - „Samba bez butów” (EDIT), Mr Krime feat. Paulina Przybysz - „Comparing Boobs” oraz SOTEI - „Styropian”. Album powstał w limitowanym nakładzie i będzie do kupienia podczas Record Store Day Warsaw 21 i 22 kwietnia w Małej Warszawie.

Międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej w Warszawie obchodzić będziemy po raz ósmy. Z tej okazji 21 i 22 kwietnia od godziny 11:00 w Małej Warszawie przy ul. Otwockiej 14 odbędą się największe w Polsce targi muzyczne. Pojawią się tu sklepy płytowe i wytwórnie muzyczne – w sumie ponad 40 wystawców. Gościem specjalnym targów będzie label „On The Corner Records” – wytwórnia muzyczna z Londynu, uznana przez Gillesa Petersona z BBC 6 za „label roku 2017”. On The Corner to również wydawca jazzowego zespołu Collocutor, który wystąpi na Record Store Day Warsaw w niedzielę wieczorem.

Poza targami, w programie wydarzenia znajdują się liczne atrakcje: dj-sety i showcasy, spotkania i panele dyskusyjne, projekcje filmowych dokumentów muzycznych, takich jak „Sonita”, „Patti Smith. Sen życia” czy „Droga do Jah”. Gratką dla fanów winyli ale i miłośników sztuki graficznej będzie wystawa okładek płyt i plakatów Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego. Ci polscy graficy światowej sławy tworzyli okładki m.in. dla: Janis Joplin, Boba Marleya, Judas Priest, The Clash, Arethy Franklin czy Milesa Davisa. W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego o autorach wystawy, pt. „Przyjaciele na 33 obroty” w reżyserii Grzegorza Brzozowicza, a po filmie spotkanie z Rosławem Szaybo.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw będą wieczorne koncerty. W sobotę na największej scenie Małej Warszawy wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz. Po koncercie na afterparty zagrają Dj Kebs i Falcon1.
W niedzielę usłyszymy wspomniany zespół Collocutor - jazzowe objawienie z Londynu, przed którym wystąpi z dj setem Adrian Magrys – współwłaściciel londyńskiej wytwórni Lanquidity Records.

Wstęp na dzienne wydarzenia jest bezpłatny, bilety na wieczorne koncerty do nabycia na www.going.pl i www.goout.pl

Record Store Day Warsaw 2018

21-22 kwietnia

Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2018

www.recordstoredaywarsaw.pl

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.