W 2015 roku wytłoczono aż 75 mln winyli!

Według przeprowadzonych badań w 2015 roku wytwórnie płytowe na całym świecie wytłoczyły imponującą liczbę 75 mln 12’’ winyli, a według najnowszych szacunków w tym roku wyprodukowanych może zostać ponad 80 mln analogów!

O wiarygodności szacunków może świadczyć fakt, iż prognozy przeprowadzane były już w latach ubiegłych. W 2014 roku szacowano, iż na koniec roku 2015 wytłoczonych zostanie 69 mln płyt, a faktycznie uzyskany wynik okazał się być do tej liczby bardzo zbliżony. W tym roku może zatem rzeczywiście paść kolejny rekord i wytwórnie może opuścić więcej niż 80 mln analogów. Dokładne wyliczenia mówią nawet o liczbie 84 130 000 sztuk.

box-14030_640

Badania dla Analog Planet przeprowadził Michael Fremer, który od lat zajmuje się rynkiem winylowym. Dane, które zebrał pochodziły od przedstawicieli wytwórni płytowych na całym świecie – tych znaczących, jak i tych mniejszych, o których większość z pewnością nie słyszała. Wspierał się również danymi z Nielsen SoundScan, czyli dostępnym dla przedstawicieli branży muzycznej systemie monitorowania sprzedaży nośników muzycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.