100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Polskie tytuły na tegorocznym Record Store Day

Autor
Informacja Prasowa
Data publikacji
16.02.2023
Dział
/ newsy
Udostępnij
Polskie tytuły na tegorocznym Record Store Day
Tegoroczny Record Store Day czyli święto niezależnych sklepów płytowych odbędzie się 22 kwietnia. Na tę okazję organizatorzy przygotowali aż 5 polskich tytułów. Psychosonda jest partnerem medialnym polskiej wersji RSD.
  1. Paweł Górniak - WINGSPAN (soundtrack)

Ta wyjątkowa ściezka dźwiękowa powstała pod kierunkiem Pawła Górniaka, jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia (Love, Death + Robots, Escape Attempt, Supernova). Ta ścieżka to łagodna muzyka inspirowana pięknem natury. Posłuchaj kojących dźwięków kwartetu smyczkowego w towarzystwie delikatnych akordów gitary klasycznej. Ten oryginalny soundtrack został stworzony z myślą o grze pełnej ptasich śpiewów, zapewnia wiele minut błogiego relaksu i zanurzenia się w naturalnym świecie ptaków.

Limit: 300 egzemplarzy, pomarańczowy winyl "sunet", niestandardowa okładka trifold z wycięciami

  1. Marcin Przybyłowicz, Magdalena Urbańska, Maciej Dobrowolski, Piotr Musiał - GAMEDEC (soundtrack)

Wyjątkowa ścieżka dźwiękowa stworzona pod kierunkiem wielokrotnie nagradzanego kompozytora Marcina Przybyłowicza (Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077) wraz z Magdaleną Urbańską, Maciejem Dobrowolskim i Piotrem Musiałem (Frostpunk) zawiera orkiestrową, klasyczną muzykę towarzyszącą cyberpunkowej grze RPG w stylu noir, opartej na sadze Marcina Przybyłka. Wyjątkowa współpraca wspomnianych artystów zaowocowała świetną mieszanką brzmień elektronicznych i EDM, przypominającą Cyberpunk 2077. Klasyczne podejście proponowane przez innych artystów dodaje nowy system do futurystycznych dźwięków, łącząc nagrania orkiestry z wirtualnie generowanymi warstwami.

Limit: 300 egzemplarzy (black)

  1. Wojciech Karolak & Jan "Ptaszyn" Wróblewski - MAINSTREAM

Longplay „Mainstream” to czysty jazz, oparty na przejrzystych, sprawdzonych formach, z improwizacjami muzyków o niekwestionowanym autorytecie. Słucha się tych wykonań znakomicie! Każdy słuchacz znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Jedni będą śledzić rozpostarte na szerokim łuku solówki Ptaszyna, inni podążą za niezrównanym timingiem i wyobraźnią harmoniczną Karolaka, jeszcze inni dostrzegą odmienność gry Marka Blizińskiego. Całość oparta jest na mocnym fundamencie sekcji, co gwarantuje wyrazisty i swingujący beat Bartkowskiego. „Mainstream” to czysty jazz, oparty na przejrzystych, sprawdzonych formach, z improwizacjami muzyków o niekwestionowanym autorytecie. Wydaje się, że po wielu latach, jakie minęły od premiery albumu, jego przesłanie jest nadal aktualne.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy 180g, błękitny winyl z pomarańczowym labelem, koperta wewnętrzna zawiera zdjęcia i liner note w języku polskim i angielskim, autorem tekstu jest Tomasz Szachowski.

  1. Jan "Ptaszyn" Wróblewski - SPRZEDAWCY GLONÓW

Limitowana edycja albumu „Sprzedawcy Glonów” Studia Jazzowego Polskiego Radia pod dyrekcją Jana Ptaszyna Wróblewskiego – jego założyciela i lidera. Fenomen Studia Jazzowego polegał na zebraniu przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego i skonfrontowaniu w jednym zespole najlepszych polskich muzyków. Na płycie usłyszymy najwspanialsze legendy polskiego jazzu a wśród nich: Zbigniewa Seiferta, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Janusza Muniaka, Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Trzaskowskiego czy Wojciech Karolak. Dziś trudno wyobrazić sobie istnienie podobnego zespołu.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy, zielony winyl z pomarańczowym labelem, koperta wewnętrzna zawiera zdjęcia i liner note w języku polskim i angielskim, autorem tekstu jest Ryszard Borkowski

  1. Michał Barański - MASOVIOAN MANTRA

Michał Barański to jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. „Masovian Mantra” stanowi wybór trzech wątków, które muzycy pod wodzą Barańskiego próbują połączyć w jednej przestrzeni. Są to muzyczne Indie, polska tradycja ludowa (z symbolicznym mazurkowym trójmiarem) i brzmienie współczesnego jazzu, wraz z jego wzorami, sięgającymi lat 70. Album ukazuje się w serii Polish Jazz Vol. 88.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.