100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Jakie płyty na RSD Black Friday?

Autor
Informacja Prasowa
Data publikacji
24.11.2022
Dział
/ newsy
Udostępnij
Jakie płyty na RSD Black Friday?
Tegoroczny Record Store Day Black Friday przypada na 25 listopada. Tego dnia niezależne sklepy winylowe na całym świecie oferują swoim klientom specjalnie na tę okazję wydane płyty, których pełna lista pojawia się zawsze na parę miesięcy wcześniej. Jest to okazja, aby wcześniej zaplanować zakupy i wizytę w ulubionym sklepie. Impreza pod patronatem Psychosondy.

W całej Polsce prawie 30 sklepów bierze udział w Record Store Day. Ich pełną listę znaleźć można na stronie organizatora https://recordstoredaypolska.com Wiele z tych sklepów organizuje z okazji RSD Black Friday dodatkowe atrakcje, konkursy, promocje. Warto zajrzeć na fanpage’e niektórych z nich, np: Winyle Szczecin, Longplay z Poznania, Asfalt Shop i Winylowa z Warszawy.

W tym roku pojawi się wiele ciekawych tytułów. Do Polski trafią na przykład David Bowie „The Next Day Extra“, Billie Eilish „Happier Than Ever“, Madlib „Medicine Show No. 11: Low Budget High-Fi Music“, Jimi Hendrix „Burning Desire“, Marco Beltrami i jego muzyka do filmu „Mimic“ i wiele innych.

Warto także wspomnieć o polskim tytule, który ukaże się na Black Friday. To album Leszka Możdżera & Holland Baroque „Earth Particles”. Według recenzentów ten album to kolejny konsekwentny krok Możdżera na drodze tworzenia muzyki, która łączy i zaciera granice między jazzem i muzyką klasyczną. Z kolei Holland Baroque to zespół, który zdobył światowe uznanie za wyjątkowe podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Spotkanie artystów tego formatu zaowocowało bardzo ciekawym albumem, który zdobył status Złotej Płyty. 

Wydanie RSD to dwa przezroczyste winyle 180g, 45 RPM, w gatefoldzie, ręcznie numerowane, limitowane do 300 egzemplarzy.

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.