100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Seven Psalms Nicka Cave'a już w sklepach

Autor
Informacja Prasowa
Data publikacji
18.07.2022
Dział
/ newsy
Udostępnij
Seven Psalms Nicka Cave'a już w sklepach
Te siedem psalmów to jedna długa medytacja – o wierze, wściekłości, miłości, żalu, miłosierdziu, seksie i uwielbieniu. Kontemplacja podczas niepewnego czasu.

Na półkach sklepowych można od dziś znaleźć album Nicka Cave'a zatytułowany „Seven Psalms”. Tak artysta opowiada o wydawnictwie: „Podczas lockdownu napisałem kilka psalmów; skromnych świętych pieśni — jedną dziennie przez tydzień. Te siedem psalmów to jedna długa medytacja – o wierze, wściekłości, miłości, żalu, miłosierdziu, seksie i uwielbieniu. Kontemplacja podczas niepewnego czasu. Mam nadzieję, że Wam się spodoba."

Album „Seven Psalms” ukazał się jako limitowany 10-calowy winyl. Projekt składa się z siedmiu recytacji połączonych z muzyką i 12-minutowej kompozycji instrumentalnej, nagranej podczas sesji albumu „Carnage”. Płyta powstał przy udziale przyjaciela Cave'a, Warrena Ellisa, a jej produkcją zajęli się Nick Cave i Luis Almau.

Przy okazji premiery albumu Nick Cave za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosił skupioną wokół siebie społeczność do współtworzenia filmu, który będzie towarzyszył muzyce z „Seven Psalms”. Artysta pragnie stworzyć wspólny duchowy portret naszych czasów.

Lista utworów:

Strona A

How Long Have I Waited?
Have Mercy On Me
I Have Trembled My Way Deep
I Have Wandered All My Unending Days
Splendour, Glorious Splendour
Such Things Should Never Happen
I Come Alone And To You

 Strona B

Psalm Instrumental

Zobacz także

© 2023 Psychosonda. All rights reserved.