100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

Sprzedaż winyli z roku na rok w górę 

Autor
Psychosonda
Data publikacji
07.01.2019
Dział
/ newsy
Udostępnij
Sprzedaż winyli z roku na rok w górę 

Chociaż fizyczne nośniki muzyczne notują coraz słabsze wyniki, to jednak z jednego możemy być zadowoleni: zarówno w USA jak i w UK płyty winylowe w 2018 roku sprzedawały się lepiej niż w roku ubiegłym. 

Jak informuje raport BBC w 2018 roku w Wielkiej Brytanii sprzedano 4,2 mln płyt winylowych. Tym samym winyle zaliczyły wzrost o 1,6% w stosunku do roku ubiegłego. To najwyższy poziom od 25 lat. Pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się tytułów przypadło płycie  Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel and Casino (38 000 egzemplarzy).

Dane trafiają do nas także z USA. Tam z kolei sprzedano 9,7 mln winyli, co daje wzrost 11,9%. Co ciekawe, tendencja wzrostowa tyczy się także kaset magnetofonowych. Jak nietrudno się domyślić, pikuje za to sprzedaż płyt kompaktowych (w UK o 23%, w USA o 18,5%). Analizując rokroczne raporty wszystko wskazuje na to, że będzie to już tendencja na najbliższe lata. Triumfy święci oczywiście muzyka cyfrowa - ta forma dystrybucji jest wybierana najczęściej (streaming audio w USA odnotował wzrost o 41,8%). Informacje odnośnie rynku amerykańskiego opublikowała firma BuzzAngle w swoim raporcie.

Wnioski? Kupujmy winyle. Jak najwięcej winyli ;-)

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.