Zapomniane perełki brazylijskiego soulu na winylu

„Street Soul Brasil (1987 - 1995)” to opracowany przez Augusto Olivaniego zbiór dziesięciu utworów prezentujących rozwój brazylijskiego soulu na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Mieszanina łagodnego popu i R&B połączona z dźwiękami perkusji elektronicznej oraz nutami narodowego rapu tworzą unikatową kompilację pozwalającą słuchaczowi na nowo odkrywać brazylijskie dziedzictwo muzyczne. Jak mówi sam Olivani:

Ta kompilacja ma być (…) czymś, co przywołuje uczucie przerzucania stron w starym albumie ze zdjęciami, pełnym czułych wspomnień. Są to piosenki, które powinny przemawiać prosto do serca, muzyka, która koi i leczy, muzyka radości i bólu, uczuć, które zawsze lubiłem przekazywać poprzez muzykę. To jedna z najlepszych form terapii. Tak to działało na mnie i mam nadzieję, że zadziała na ciebie ...

Augusto Olivani od najmłodszych lat wynajduje zapomniane skarby muzyczne Brazylii. Najbardziej znany jest ze swojej pracy jako DJ i producent muzyczny, działający pod pseudonimem Trepanado, oraz szef wydawnictwa Selva Discos. „Street Soul Brasil (1987 - 1995)” to efekt współpracy Olivaniego oraz Renaty Do Valle i jej wydawnictwa Hello Sailor.

Premiera albumu odbędzie się 24 czerwca. 

Lista utworów:

Strona A:

A1) Afrodite Se Quiser – Fora De Mim
A2) Lilith – Todo Amor e Bom (Remix)
A3) Fabio Fonseca – Ladroes de Bagda Feat. Marina Lima
A4) Fernanda Abreu – Hello Baby
A5) Luna e DJ Cri – Acabou Como Começou

Strona B:

B1) Junior – Vim Te Buscar
B2) Thaide & DJ Hum – Coisas Do Amor (Trepanado edit)
B3) As Damas do Rap – Um Sonho Real
B4) MC D’Eddy ‎- Jeito De Ser Menina (instrumental)
B5) Sharylaine – Saudade


Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.