100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

Wakacje z Technicsem: srebrny SL-1200GREG-S z wkładką Ortofon 2m Blue w prezencie

Autor
Szymon Figura
Data publikacji
14.07.2021
Dział
/ newsy
Udostępnij
Wakacje z Technicsem: srebrny SL-1200GREG-S z wkładką Ortofon 2m Blue w prezencie
Japoński Technics kolejny raz zachwyca znakomitym wyczuciem, skutecznie łącząc technologie analogowe z cyfrowymi. Rozwijany już od 1970 roku silnik z napędem bezpośrednim doprowadził do powstania uniwersalnego modelu SL-1200GREG-S, zapewniający czyste i pełne brzmienie przy niskim oddziaływaniu drgań oraz szumów. Tym razem piękny srebrny model z cenioną wkładką Ortofon 2m Blue w prezencie.

Głównym znakiem rozpoznawczym serii S-1200 GR są bezrdzeniowe silniki o bezpośrednim napędzie. W znaczny sposób ograniczają zębatkowanie, polegające na pojawianiu się nieregularności obrotów podczas odtwarzania płyty. To również bardzo trwałe urządzenia, które nie wymagają częstych napraw. Warto przy tym podkreślić, że układ sterowania zastosowany w prezentowanym modelu został opracowany dzięki osiągnięciom technologicznym przetestowanym w napędach Blu-ray! Stabilność obrotów, trwałość, redukcja drgań i niezawodność tego typu silników sprawiły, że technologię silników bezrdzeniowych Technics rozwija nawet współcześnie.

Tłumienie drgań to druga najczęściej podkreślana cecha serii SL-1200GR. Z czego jeszcze wynika? Przede wszystkim warto wspomnieć o sztywnym talerzu z dwuwarstwową konstrukcją wyposażoną w gumową powłokę, znacznie zwiększającą tłumienie i chroniącą płytę przed drganiami. Specjalistyczna symulacja umożliwiła producentowi opracowanie niemal idealnego odlewu aluminiowej części talerza, który wsparto dodatkowo żeberkami usztywniającymi. Duża powierzchnia kontaktu z gumą wpłynęła na to, że sprzęt tłumi drgania dwa razy mocniej od SL-1200 MK5! Precyzyjne odtwarzanie dźwięku bez zniekształceń to również zasługa innego elementu, którym jest znakomite ramię w kształcie litery S.

Ramię aluminiowe modelu wyróżnia się lekkością, sztywnością i wysoką czułością. Precyzyjny ruch po rowku w SL-1200GREG-S jest po prostu czymś oczywistym! Na precyzję wpływają też specjalne łożyska, a ramię modelu jest regulowane bezpośrednio przez japońskich rzemieślników. Wszystkie te cechy zapewniają niemal doskonałe śledzenie obrotu płyty. Czułość przy ruchu początkowym osiąga tu poziom aż 5 mg. Co ciekawe, wkładki w tej serii można wygodnie zmieniać, dopasowując je do potrzeb odtwarzanej płyty. Warto jeszcze dodać kilka słów o obudowie, która jest niezwykle stabilna, a dodatkowo ma konstrukcję ekranującą. Dzięki temu dźwięk staje się jeszcze bardziej czysty. Sztywna konstrukcja o dwóch warstwach została też wsparta przy użyciu nowoczesnych izolatorów.

Technics jak zwykle prezentuje rozwiązania technologiczne, które są wzorem dla innych producentów sprzętu winylowego. Rozwijana od wielu lat japońska technologia i dbałość o każdy szczegół serii sprawia, że doceniają go miłośnicy płyt winylowych z całego świata. Warto przetestować model SL-1200GREG-S z dodatkową wkładką Ortofon 2m Blue, by docenić pełnię analogowego brzmienia!

Zobacz ofertę Technicsa SL-1200GREG-S  z wkładką Ortofon 2m Blue w naszym partnerskim sklepie NAUTILUS2.Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.