100 najodważniejszych polskich piosenek Sprawdź

Unikalne demo The Beatles warte 10 000 funtów w charity shopie

Autor
Barbara Różańska
Data publikacji
19.03.2019
Dział
/ newsy
Udostępnij
Unikalne demo The Beatles warte 10 000 funtów w charity shopie
Unikatowe wydanie debiutanckiego singla Beatlesów „Love Me Do” zostało sprzedane na aukcji na eBayu po tym, jak krążek niespodziewanie trafił do sklepu charytatywnego British Heart Foundation (BHF) w Midhurst, West Sussex.

Trudno uwierzyć, żeby poprzedni właściciel zdawał sobie sprawę z wartości albumu, który został wydany przez Parlophone Records w zaledwie 250 egzemplarzach w 1962 roku. Wyjątkowość płyty podkreśla również fakt, że album nie był przeznaczony do sprzedaży lecz stanowił materiał pokazowy wysyłany do stacji radiowych zaraz po tym, jak Decca Records odrzuciło propozycję współpracy z Czwórką z Liverpoolu. Co więcej, oryginalne 7-calowe demo zawiera błędny zapis ortograficzny nazwiska Paula McCartneya, stąd opis „Lennon-McArtney” na etykiecie płyty.

„Dostajemy różnego rodzaju wyjątkowe i wartościowe darowizny, które następnie są wysyłane do naszego sklepu na eBayu - sprzedajemy ponad 5000 przedmiotów każdego tygodnia, ale to jest prawdziwy rarytas!” - mówi Andrew Ostcliffe z BHF. 

Ostatecznie album został sprzedany za kwotę 9400 funtów, a pieniądze będą w całości przeznaczone na cele statutowe BHF- badania nad chorobami serca i układu krążenia. To kolejny dowód na to, że prawdziwe winylowe rarytasy mogą zostać odnalezione... zawsze i wszędzie. 

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.