100 najodważniejszych polskich piosenek - książka napisana przez twórców Psychosondy Sprawdź

The Rollin Stones - Live At Leeds (2015)

Autor
Psychosonda
Data publikacji
27.05.2015
Dział
/ newsy
Udostępnij
The Rollin Stones - Live At Leeds (2015)

The Rolling Stones wyraźnie przyspieszyli w rozpieszczaniu swoich fanów. Pisaliśmy niedawno, że ukaże się oficjalne super deluxe wznowienie "Sticky Fingers", a teraz okazuje się, że Uniwersal Music po raz kolejny sięga do roku 1971 i przygotowuje prawdziwą ucztę.

Po raz pierwszy na winylu ukaże się bowiem bootleg "Live At Leeds" dostępny do tej pory wyłącznie jako wydawnictwo nieoficjalne na CD.

Koncert w University of Leeds odbył się 13 marca 1971 roku i był częścią krótkiej, dziesięciodniowej trasy The Rolling Stones po UK. Była to pierwsza rasa po rodzimej ziemi od 1966 roku. Podczas koncertów po raz pierwszy prezentowali kawałki z mającego się dopiero ukazać "Sticky Fingers".

Kapela była w tym okresie w wyjątkowo dobrej kondycji scenicznej, grali niezwykle żywiołowo, a chemia pomiędzy muzykami była niemal namacalna. Koncertowo był to jeden z najlepszych okresów The Rolling Stones.

Koncert w Leeds został zarejestrowany przez BBC. Z tamtego nagrania powstał nieoficjalny bootleg "Get our Leeds Lungs Out!", który był jedynym do tej pory dostępnym zapisem tego wieczoru. Nowe wydawnictwo przyniesie dużo lepszą jakość dźwięku i niepublikowane dotąd kawałki “Jumpin’ Jack Flash” i “Live With Me”.

Album ma się ukazać 9 czerwca.

Lista utworów:
1. Jumpin’ Jack Flash
2. Live With Me
3. Dead Flowers
4. Stray Cat Blues
5. Love in Vain
6. Midnight Rambler
7. Bitch
8. Honky Tonk Women
9. (I Can’t Get No) Satisfaction
10. Little Queenie
11. Brown Sugar
12. Street Fighting Man
13. Let It Rock

Zobacz także

© 2022 Psychosonda. All rights reserved.