Wystawa "Elektronika PRLu" w Świdnicy

W różnych częściach kraju odbywają się bardzo ciekawe eventy, które są mocno związane z tematyką winyli. Tym razem udało nam się zajrzeć do Świdnicy, gdzie co roku odbywa się wystawa "Elektronika PRLu".

Jak opowiada nam Tomasz Krug - inicjator imprezy (wraz z miastem Świdnica): Pokazuję na niej sprzęt produkowany w ubiegłym wieku przez firmy należące do zjednoczenia Unitra. Można zobaczyć i przekonać się, jak działały takie urządzenia jak odbiorniki radiowe (lampowe i tranzystorowe), magnetofony szpulowe i kasetowe, zestawy wieżowe, amplitunery, gramofony, kolumny głośnikowe, kolorofony i inne. Wystawa jest żywa, większość z tych rzeczy jest po naprawach i pomimo wieku nadal działa. Można poznać takie nośniki jak pocztówka dźwiękowa, taśma na szpuli, kaseta magnetofonowa czy płyta winylowa. Oprócz tego stanowiska do gier - Pegasus i Ameprod, czyli polski klon Ponga. 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Chociaż tegoroczna edycja już się zakończyła, możemy powrócić na nią dzięki zdjęciom Tomasza Kruga. 

Voice Shop

Komentarze

Zaloguj się, aby móc komentować.
Strona Psychosonda korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.