zrzut ekranu serwisu Reverb LP

Reverb LP – czy rośnie konkurent dla Discogsa?

Discogs niepodzielnie panuje wśród serwisów ułatwiających katalogowanie, kupno i sprzedaż nośników muzycznych, w tym przede wszystkim winyli. Tymczasem Reverb LP  wprowadza aplikację mobilną dostosowaną do coraz bardziej sprecyzowanych oczekiwań kolekcjonerów płyt winylowych. 

„Your new home for buying and selling records”

Takim właśnie hasłem reklamuje się serwis Reverb LP. Witryna miała swoją premierę w 2017 roku. Umożliwia zakup nowych i używanych winyli. W zeszłym roku wydawnictwa Sonic Youth i Mobs można było nabyć tylko za pomocą Reverb LP. Zgodnie z założeniami szefa projektu Dana Melnicka, nowa aplikacja pozwoli „właściwie połączyć ze sobą sprzedających i kupujących winyle”. Jak sam mówi „aplikacja jest czymś dużo więcej niż tylko stroną internetową – tworzymy społeczność, a zakupy winyli będą dużo łatwiejsze” (źródło: Vinyl Factory). Jakie rozwiązania szykuje dla nas Reverb LP? Czy będzie to intuicyjny dobór propozycji muzycznych pod kątem naszych gustów i zainteresowań? Czy serwis skupi się na geolokalizacji i pozwoli wyszukiwać właściwych dostawców z naszej okolicy czy kraju? Okaże się już wkrótce… póki co aplikacja nie jest dostępna do pobrania w naszym kraju. Ne pewno będziemy śledzić jej rozwój.

A co na to Discogs?

Wkrótce po premierze aplikacji okaże się także, czy hegemonia Discogsa może być zagrożona. Na chwilę obecną, marka Zink Media, Inc. z bazą 1,5 miliona skatalogowanych wydań, świetnie działającą aplikacją mobilną i ugruntowaną pozycją wśród kolekcjonerów na całym świecie chyba nie ma się czego obawiać.

Niemniej jednak trzymamy kciuki za każdą winylową inicjatywę!

Zapraszamy do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  • Rooster
    Rooster 11 listopada 2018, 13:48

    Discogs zawsze na propsie, zwłaszcza podczas diggingu na gieldzie!

  • Marcin
    Marcin 11 listopada 2018, 13:29

    Zagrozić Discogsowi będzie raczej ciężko. Z taką bazą, renomą i fajnie działającą apką. Niemniej jednak, gdyby Reverb LP znalazł i zagospodarował sobie jakąś niszę na tym rynku, to kto wie.